אודות

החזון שלנו

העמותה שואפת לפתח שכבה רחבה ואיכותית של בוגרים אשר יהוו מודל לחיקוי, הן בקרב בני הקהילה והן בחברה הישראלית בכלל .

טק-קריירה פועלת ליצור מוביליות כלכלית וחברתית מהירה בקרב יוצאי אתיופיה, באמצעות שילוב בני הקהילה בתפקידים טכנולוגים מתקדמים בעולם ההיי-טק.

חוד החנית

טק-קריירה מוכרת היטב בקרב קהילת יוצאי אתיופיה בישראל, ובוגריה מפיצים את הבשורה ומושכים אחריהם מאות צעירים מדי שנה המעוניינים לפתח קריירה בעולם הטכנולוגי. המועמדים המגיעים אלינו הם שאפתניים, חרוצים ומוכשרים, מבינים היטב את המאמץ הנדרש מהם על מנת להצליח בתחום ועומדים בתהליך המיון המאתגר שלנו.

תהליך המיון בטק-קריירה דומה לתהליך מיון ליחידות מובחרות, ואכן בסופו מתגבשת סיירת מופלאה, מפוצצת בכשרון ועם הרבה אש בעיניים. אנחנו בוחנים אצל המועמדים שלנו את יכולת החשיבה הלוגית, האנגלית והמסוגלות ללמידה עצמית, אבל שמים דגש רב גם על מי שהם כבני אדם: על רמת המוטיבציה והנחישות שלהם, על יכולת הניהול העצמית שלהם, על הכוחות וההתמודדות מול אתגרים ומשברים וגם על התקשורת הבינאישית שלהם.

טקלה מקונן -מנכ"ל

מכתב פתוח

כמה מילים מאת המנכ"ל

מזה שני עשורים כמעט, טק-קריירה פועלת מתוך אמונה כי שוויון כלכלי מלא הוא תנאי הכרחי ליצירת שינוי חברתי אמיתי ובר- קיימא בשילוב יוצאי הקהילה האתיופית בשוק הישראלי. תעשיית ההייטק, הנמצאת בחוד החנית של המשק הישראלי, היא הפלטפורמה לקידום חזון שכן יכולת ההשתכרות וההשתלבות בתחומים הרלוונטיים, היא בין הגבוהות ביותר במשק הישראלי. מאז 2002, אנו בטק קריירה, פועלים להכשרתם ולהשמתם של צעירים יוצאי הקהילה בתעסוקה איכותית בתעשייה זו. טק-קריירה נמצאת בימים אלו בפריחה חסרת תקדים. אנו פועלים להגדלת מספר קורסי העמותה ואת מספר הסטודנטים שלנו כל העת.אנו שואפים לשדרוג איכותי ולא רק כמותי, דבר הבא לידי ביטוי ביצירת קורסים חדשים בתחומים נדרשים ובעדכון הקורסים הקיימים. כך, התאמנו את קורס בדיקות התכנה לעולם האוטומציה, הוספנו קורסים בשפות תכנות חדישות, ועוד היד נטויה. במקביל, אנו ממשיכים בפרויקט הדגל שלנו בשנים האחרונות: הקמת בית טק-קריירה. הקמפוס יכלול כיתות לימוד, מגורי סטודנטים ומשרדי צוות, ויהווה תשתית מרכזית עליה ניתן יהיה להמשיך בהרחבת ובהצמחת הפעילות.
למרות גודלו של הפרויקט, אין בליבי ספק כי טק-קריירה תוכל לעמוד במשימה מאתגרת זו.
אני גאה לעמוד בתפקידי כמנכ"ל העמותה החשובה הזאת ומקווה לראותכם בין שורותינו.

 

הערכים שלנו

"הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים" (יאנוש קורצ'ק).

מצויינות

אנו מקבלים את המועמדים הנחושים ביותר, שיודעים ורוצים לעבוד קשה. אנו מגייסים אלינו את המדריכים הכי מחוייבים ומקצועיים, שהוכיחו את עצמם גם כאנשי מקצוע בתעשייה וגם כאנשי הדרכה. הסילבוס שלנו עשיר ומקיף וכל קורס זוכה להעשרות רבות נוספות בזכות מתנדבים מהתעשייה אנו מוציאים מהסטודנטים שלנו את המיטב, לא מוותרים להם ולא עליהם.

הכשרה מכוונת עבודה

התכנית שלנו בנויה בהתאם לצרכי התעשייה. כל סיליבוס זוכה לפידבק ודיוקים מידידינו בתעשייה ומותאם בכל פעם מחדש לצרכי השוק העדכניים. הקורסים שלנו משלבים פרקטיקה מהיום הראשון. המודל היחודי שלנו שמאפשר לסטודנטים להתמסר כל כולם ללימודים, מאפשר להם לרכוש ניסיון ולצמצם פערים באופן משמעותי, כך שהם מסיימים את ההכשרה עם ניסיון דומה לג'וניורים בעלי ניסיון של חצי שנה-שנה בתעשייה. אנחנו משלבים לקראת סיום הקורס ניסיון מעשי באמצעות שילוב הסטודנטים כמתמחים בחברות השונות או ביצוע פרוייקטים מעשיים בניהול והנחייה של חברות בתעשייה.

שותפות עמוקה עם התעשייה

בכל קורס מעורבות מספר חברות בתעשייה: בתכנון הסיליבוס, במעורבות בהדרכה, בהעשרות מקצועיות, בתרגולים, באירוח לסיורים בחברה הכוללים הרצאות מקצועיות לצד סימולציות לראיונות עבודה, וכמובן בקליטת הבוגרים שלנו, תוך שאנו יודעים לעשות את השידוך המיטבי בין הבוגרים לחברות ולצרכיהם. מנהלים ואנשי מקצוע בכירים חברים בוועד המנהל שלנו ושותפים בהחלטות אסטרטגיות שמתקבלות

זיהוי פוטנציאל ואמונה ביכולת

אנו מאמינים כי אינטלגנציה, סקרנות ומוכנות לעבוד קשה, אינן תלויות מוצא או מקום מגורים. המומחיות שלנו היא לזהות את הפוטנציאל הגולמי של המועמדים שלנו, ולתת להם את הכלים והמיומנויות הנדרשים כך שבסוף הקורס אין מי שיפספס את הפוטנציאל השופע שלהם.

תכנית ההכשרה שלנו

מודל ההכשרה של טק-קריירה הינו יחיד במינו ומאפשר תנאים מקסימליים להצלחה: הסטודנטים המתקבלים ללימודים נדרשים להתגורר בתקופת הלימודים בדירות העמותה, על מנת להקדיש את כל זמנם לטובת הלימודים. הדירות, הממוקמות במרחק דקות ספורות של הליכה מהקמפוס, מאפשרות לסטודנטים ללמוד מבוקר עד לילה. לרוב נמצא אותם בקמפוס גם בסופי שבוע.

הקורס עצמו, משלב בין למידה מונחית על ידי מרצים עם ניסיון רב מהתעשייה, לבין שעות תרגול רבות בקבוצות ובאופן עצמאי. בקורסים, האורכים 5-8 חודשים (תלוי תחום), נהנים הסטודנטים מגישה בלתי מוגבלת למעבדות המחשבים, וכן לתגבורים ותרגולים המועברים על ידי בוגרי העמותה ומתנדבים נוספים מהתעשייה.

הקורסים שלנו מבוססים ברובם על תכנית הלימודים של האגף להכשרות מקצועיות במשרד העבודה והרווחה, עם התאמות ותוספות שלנו בהתאם לצרכי השוק. שעות ההוראה הבסיסיות מתוקצבות ע"י משרד העבודה והרווחה או ע"י הקרן והאגף לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. השעות הנוספות וכל המעטפת ממומנות מתרומות שמגייסת העמותה.

אודות טק קריירה

טק-קריירה מעניקה לצעירים וצעירות מהקהילה הזדמנות לרכוש את הידע, המיומנויות והניסיון הנדרשים על מנת להתחיל קריירה בתעשיית ההיי-טק בישראל.

תוכנית הכשרה איכותית ונרחבת מגובשת לכל מסלול מראש, על סמך הניסיון המצטבר של טק-קריירה. תוכנית הלימודים מתעדכנת באופן שוטף בהתאם לדרישות השוק.

לקבלת עדכונים

All rights reserved © tech-career since 2002

דילוג לתוכן